Vi bruger cookies

Ved at bruge sitet acceptere du dette. "nej tak til cookies"

Læs vores cookiepolitik

Vi har fire tandklinikker på Glostrup Skole – en på Nordvang, Skovvang, Søndervang og Vestervang. Vores administration og tandreguleringen er beliggende på Afdeling Skovvang. 

 

Du kan finde åbningstider, adresse og kontaktoplysninger for de enkelte klinikker nedenfor.

Tandklinik Skovvang

Vi har åben onsdag til fredag fra klokken 8.00 til 15.00.

Vores adresse er Egeskoven 27A, 2600 Glostrup.

Du kan kontakte os på telefon 43 96 01 08 eller via mail tandklinik.skovvang@glostrup.dk

 

Tandklinik Nordvang

Vi har åben tirsdag til fredag fra klokken 8.00 til 15.00.

Vores adresse er Sofielundsvej 120, 2600 Glostrup.

Du kan kontakte os på telefon 43 96 58 21  eller via mail tandklinik.nordvang@glostrup.dk

 

Tandklinik Søndervang

Vi har åben mandag, tirsdag, torsdag og fredag fra klokken 8.00 til 15.00.

Vores adresse er Florasvej 2, 2600 Glostrup.

Du kan kontakte os på telefon 43 96 04 21 eller via mail tandklinik.sondervang@glostrup.dk

 

Tandklinik Vestervang

Vi har åben mandag til onsdag fra klokken 8.00 til 15.00.

Vores adresse er Stadionvej 81, 2600 Glostrup.

Du kan kontakte os på telefon 43 96 92 18 eller via mail tandklinik.vestervang@glostrup.dk

 

Tandreguleringen 

Vi har åben på følgende tidspunkter: 

mandag klokken 7.30 - 16.00

tirsdag  klokken 7.45 - 15.00

onsdag  klokken 7.45 - 12.00

torsdag klokken 7.30 - 13.00

Vores adresse er Egeskoven 27A, 2600 Glostrup (Afdeling Skovvang).

Du kan kontakte os på telefon 43 45 44 08 eller via mail tandreguleringen@glostrup.dk

 

Omsorgstandplejen

Vi har telefontid dagligt (dog ikke onsdag) fra klokken 9.00-14.00.

Vores adresse er Florasvej 2, 2600 Glostrup (Afdeling Søndervang).

Du kan kontakte os på telefon 22 63 69 48 eller via mail omsorgstandplejen@glostrup.dk

 

Tandplejens Administration 

Vi har åben mandag til torsdag fra klokken 8.00 til 15.00 samt fredag fra klokken 8.00 til 14.00.

Vores adresse er Egeskoven 27A, 2600 Glostrup (Afdeling Skovvang).

Du kan kontakte os på telefon 43 96 46 08 eller via mail tandplejens.administration@glostrup.dk eller sikker.tandplejen@glostrup.dk  

Tandplejens EAN-nr : 5798009041289